واردات طلا سقوط کرد

آمارهای هنگ‌کنگ نشان داد که واردات خالص طلا به چین در ماه ژوئن به ۳۴.۶۴ تن در مقایسه با ۴۹.۰۵ متریک تن در ماه مه رسید.

بر اساس داده‌ها، کل واردات طلا از طریق هنگ‌کنگ با ۲۶ درصد کاهش به ۳۸.۳۹۵ تن رسید. داده‌های هفته گذشته نشان داد صادرات طلای سوئیس به چین نیز در ماه ژوئن یک سوم کاهش یافت.

رونا اوکانل، تحلیلگر StoneX گفت: تقاضای خرده فروشی همچنان کند است زیرا خریداران نگران چشم‌انداز اقتصادی هستند و این امر مخارج را محدود می‌کند. دومین اقتصاد بزرگ جهان در سه ماهه دوم با سرعت ضعیفی رشد کرد زیرا تقاضا در داخل و خارج از کشور تضعیف شد و فشار بر سیاست‌گذاران برای ارائه محرک‌های بیشتر برای تقویت بهبود پس از کووید را افزایش داد.رهبران ارشد چین متعهد شدند که حمایت‌های سیاسی از اقتصاد را افزایش دهند که می‌تواند مصرف شمش را افزایش دهد. کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که تقاضای جواهرات چین در سال جاری به حدود ۷۰۰ تن خواهد رسید که ۲۲ درصد در سال افزایش یافته و قوی‌ترین رشد از سال ۲۰۱۷ را داشته است.

داده‌های قبلی نشان می‌دهد که مصرف طلای این کشور بیش از ۱۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته و به ۵۵۴.۸۸ تن در نیمه اول سال رسیده است و این رقم مصرف شامل خرید ذخایر توسط بانک چین نمی‌شود.

بر اساس گزارش رویترز، قیمت طلای فیزیکی در چین تا پایان ماه گذشته به بالاتر از ۱۵ دلار آمریکا نسبت به نرخ‌های اولیه جهانی افزایش یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *